skip to Main Content

Välkommen till VFF Pension

Välkommen till VFF Pension

Välkommen till VFF Pension. Här på webbplatsen har vi samlat det mesta du behöver veta om Volvo Företagspension och vår verksamhet. Skulle det vara något du undrar över är du alltid välkommen att kontakta oss.

Marie Hagstedt, VD

Mina sidor

När du loggar in på dina egna sidor kan du se alla detaljer om ditt sparande hos oss. Du loggar enkelt in med Bank-ID eller med ett lösenord som du beställer från vår försäkringsadministration.

Kontakta oss
  • vff@volvo.com
  • 031-66 12 10
    Telefontider: mån-tors 9-11 samt 13-16, fre 9-11 samt 13-15
  • Götaverksgatan 2
  • M2.7, 405 08  Göteborg

Kontakt

Har du frågor om din försäkring eller vill veta mer om pensionssystemet i allmänhet – vänd dig till någon av våra försäkringsadministratörer.

Välkommen att kontakta oss!

Telefon: 031-66 12 10

Telefontider:
mån-tors 9-11 samt 13-16
fre 9-11 samt 13-15

E-postvff@volvo.com

Telefax: 010-15 04 200

Postadress:
VFF Pension, M2.7
405 08  Göteborg

Besöksadress: Götaverksgatan 2

Conny Granbom

Chef Försäkringsadministration

Gruppnr: 031-66 12 10
conny.granbom@consultant.volvo.com

Camilla Persson

Försäkringsadministratör

Gruppnr: 031-66 12 10
camilla.persson.2@consultant.volvo.com

Lennart Sääf

Försäkringsadministratör

Gruppnr: 031-66 12 10
lennart.saaf@consultant.volvo.com

Annette Åkesson

Försäkringsadministratör

Gruppnr: 031-66 12 10
annette.akesson@consultant.volvo.com

Stefan Andersson

Tekniskt IT-ansvarig (konsult)

Mobil: 0709-90 42 73
stefan.sa.andersson@consultant.volvo.com

Danela Bajric

Ekonom

Tel direkt: 031-66 22 90
danela.bajric@consultant.volvo.com

Madlen Ekman

Ekonomichef

Tel direkt: 031-66 35 88
Mobil: 073-902 50 20
madlen.ekman@consultant.volvo.com

Marie Hagstedt

VD

Tel direkt: 031-66 12 60
Mobil: 073-902 67 60
marie.hagstedt@consultant.volvo.com

Anita Högegård

Chef IT-avdelning och projektkoordinator

Tel direkt: 031-66 79 94
anita.hogegard@consultant.volvo.com

Helena Niklasson

Ekonom

Tel direkt: 031-66 67 05
helena.niklasson@consultant.volvo.com

Saja Oddhammar

Avkastnings- och riskanalytiker

Tel direkt: 031-66 12 24
saja.oddhammar@consultant.volvo.com

Fred Strannhage

Systemutvecklare

Tel direkt: 031-66 12 65
fred.strannhage@consultant.volvo.com

Back To Top