skip to Main Content

Välkommen till VFF Pension

Välkommen till VFF Pension

Välkommen till VFF Pension. Här på webbplatsen har vi samlat det mesta du behöver veta om Volvo Företagspension och vår verksamhet. Skulle det vara något du undrar över är du alltid välkommen att kontakta oss.

Marie Hagstedt, VD

Mina sidor

När du loggar in på dina egna sidor kan du se alla detaljer om ditt sparande hos oss. Här loggar du in enkelt med Bank-ID.

Kontakta oss
  • vff@volvo.com
  • 031-66 12 10
    Telefontider: mån-tors 9-11 samt 13-16, fre 9-11 samt 13-15
  • Götaverksgatan 2
  • M2.7, 405 08  Göteborg

Kontakt

Har du frågor om din försäkring eller vill veta mer om pensionssystemet i allmänhet – vänd dig till någon av våra försäkringsadministratörer.

Välkommen att kontakta oss!

Telefon: 031-66 12 10

Telefontider:
mån-tors 9-11 samt 13-16
fre 9-11 samt 13-15

E-postvff@volvo.com

Telefax: 010-15 04 200

Postadress:
VFF Pension, TSG:5
405 08  Göteborg

Besöksadress: Theres Svenssons Gata 15

Anette Helm

Systemutvecklare

anette.helm@consultant.volvo.com

 

Camilla Bågenholm

Administratör

Tel direkt: 031-66 82 52
camilla.bagenholm@consultant.volvo.com

Conny Granbom

VD 

Tel direkt: 031-66 12 90
Mobil: 076-553 48 22
conny.granbom@consultant.volvo.com

Lennart Sääf

Försäkringschef

Gruppnr: 031-66 12 10
lennart.saaf@consultant.volvo.com

Annette Åkesson

Försäkringsadministratör

Gruppnr: 031-66 12 10
annette.akesson@volvo.com

Stefan Andersson

IT-chef 

stefan.sa.andersson@consultant.volvo.com

Danela Bajric

Ekonom

Tel direkt: 031-66 22 90
danela.bajric@consultant.volvo.com
api.vff.ekonomi@volvo.com

 

Madlen Ekman

Ekonomichef

Tel direkt: 031-66 35 88
Mobil: 073-902 50 20
madlen.ekman@consultant.volvo.com
api.vff.ekonomi@volvo.com

Saja Oddhammar

Kapitalförvaltningschef

Tel direkt: 031-66 12 24
saja.oddhammar@consultant.volvo.com

Fred Strannhage

Systemutvecklare

Tel direkt: 031-66 12 65
fred.strannhage@consultant.volvo.com

Back To Top